MEDIJŲ EDUKACIJA

2017-09-01

Kompiuterinis raštingumas

Kompiuterinis raštingumas (ang. computer literacy) – bene labiausiai žinomas raštingumas iš visų raštingumo rūšių. Suvedus į Google paieškos sistemą šį terminą, iškart pateikiama apibrėžimai, kurie, beje, šiek tiek skiriasi, bet jų esmė ta pati. Keletas apibrėžimo variantų yra pateikiami žemiau. Kompiuterinis raštingumas – tai:

  • Žinojimas pagrindinių techninės ir programinės įrangos (šiais laikais ir interneto) konceptų, kurie leidžia naudotis asmeniniu kompiuteriu duomenų įvesčiai, žodžių apdorojimui, skaičiuoklėms ir elektroninei komunikacijai.
  • Pagrindinės, nanotechninės žinios apie kompiuterus ir kaip jais naudotis, santykis ir patirtis su kompiuteriais, programine įrangą ir kompiuterinėmis sistemomis.

Raštingas (ang. computer literate) yra terminas, vartojamas apibūdinti individus, kurie turi žinių ir įgūdžių naudotis kompiuteriu ir su juo susijusiomis technologijomis. Paprastai šis terminas vartojamas apibūdinti pačias bendriausias žinias ir įgūdžius, kurių reikia naudojant programinės įrangos produktus tokius kaip veikiančios sistemos, programinės įrangos taikomosios programos ar automatizuotais tinklo modelio įrankiais.